Конзервирана црн лук - Кина Шандонг Gongxian Gmengyuan
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
machineChina

Конзервирана црн лук

Краток опис:

Опис на црн лук По се пренесува преку биотехнолошка, црн лук може да се сврти на протеини во 18 видови на "амино киселини" неопходно за секојдневна човечкото тело, кои можат да бидат брзо се апсорбира од страна на телото. Во извештајот "дизајнер Храна програма" за истражување превенција од рак на растителна храна врши од страна на USNCI како центар на студијата, околу 48 видови на ефективни храна се наведени, меѓу кои и "лук" е втор на ништо. Црна лук содржи главно 18 аминокиселини, Вита ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Жинан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Опис

  Тагови производ

  Опис на црн лук

  По се пренесува преку биотехнолошка, црн лук може да се сврти на протеини во 18 видови на "амино киселини" неопходно за секојдневна човечкото тело, кои можат да бидат брзо се апсорбира од страна на телото.

  Во извештајот "дизајнер Храна програма" за истражување превенција од рак на растителна храна врши од страна на USNCI како центар на студијата, околу 48 видови на ефективни храна се наведени, меѓу кои и "лук" е втор на ништо.

  Црна лук содржи главно 18 амино киселини, витамини (C, B, A), елементи во трагови (фосфор, калиум, магнезиум, натриум, калциум, калциум, силициум, алуминиум, цинк, селен и германиум), сулфурни соединенија и јаглени хидрати.

  На сеопфатна активност на црн лук е 10 пати повеќе од обичните лук; нејзината антиоксиданс капацитет е 15 пати повеќе од обичните лук.

  Тјан Koukuan, познат во Јапонија експерт на молекуларна биологија на клетка и професор на Mie Универзитетот во неговото истражување покажува дека тој црн лук антиоксиданс капацитет е меѓу најдобрите во повеќе од 300 видови на храна со антиоксидантни функција на контраст.

   

  Ефект на црна лук

  Анти-инфламаторни: На алицин содржани во црн лук има антибактериско дејство.

  Анти-тумор ефект: црна лук може да го блокира синтезата на "канцерогена" нитрозамини, и го инхибираат растот на клетките на ракот, и да ги убијат "клетките на ракот". "Ajoene" (diallyl тиосулфат) е хемиски стабилна и има значително инхибиторен ефект врз растот на различни туморните клетки, особено леукемија. 

  За да се спречи cardiocerebrovascular болест: Друга прекарот на "црна лук" дадена од страна на научниците е "крв чистач".

  Да се ​​промовира раст на косата: етеричните масла од црн лук може да се забрза насоката на протокот на крв (лојните жлезди) и фоликулите на косата на проток, со што се промовира раст на косата. Што е уште поважно, тоа, исто така, има терапевтски ефект за ќелавост

  За да се подобри функцијата на имунолошкиот систем: Експериментите со животни покажуваат дека растворливи во масти испарливи масла во "црна лук" може значително да се подобри фагоцитната функција на "макрофагите" и подобрување на имунолошкиот систем.

  За да се подобри функцијата на имунолошкиот систем: Експериментите со животни покажуваат дека растворливи во масти испарливи масла во "црна лук" може значително да се подобри фагоцитната функција на "макрофагите" и подобрување на имунолошкиот систем.

  Да се ​​промовира раст интелигенција: "црн лук" елементи и витамин Б1 во човечкото тело може да произведе "лук амин", и "лук амин" може да се промовира и да се стимулира витамин Б1 функција, подобрување на јаглени хидрати оксидација ефект и да се обезбеди доволно енергија за мозочните клетки за одржување на брзо размислување.

  Прехранбени ефекти: лук има многу висока хранлива вредност, и сите хранливи материи се од суштинско значење за човечкото тело.

  За да се заштити на црниот дроб: црниот лук има многу силен антиоксиданс активност. Тоа може да го инхибираат "липидите пероксидаза" оштетување на структурата на црниот дроб клеточната мембрана и заштита на црниот дроб. 

  За регулирање на шеќерот во крвта: црн лук има значително влијание на контрола на шеќерот во крвта.

  За регулирање на шеќерот во крвта: црн лук има значително влијание на контрола на шеќерот во крвта.

  Црна лук може да го намали ризикот од рак на простата: германиум и селен, сулфурни соединенија и минерални елементи во црно лук.

   

  јадење методи

  Може да се земе 2-3 парчиња дневно. Прво може да лупам на лук, а потоа го јадат директно. Црна лук исто така може да се направи јадења и чај, кога се меша со подобри резултати. Луѓето со висок внатрешна топлина се препорачува да се земе по еден ден. Луѓето со леукемија и слични симптоми на нарушувања на коагулацијата, не се препорачува да се јаде.

   

  хранлива содржина

  Црна лук содржи голем број на елементи во трагови и витамини кои му се потребни човечкото тело. Тоа може да го зголеми полифеноли и да се обезбеди човечки СОД активност, и има 18 видови на амино киселини.

   

  Погодно народот

  Луѓето кои страдаат од или пациенти кои имаат: анемија, недостаток на железо и калциум дефицит; кардиоваскуларни и цереброваскуларни; hyp


 • Претходна:
 • Следно:

 • 12345

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!