Чили парчиња - Кина Шандонг Gongxian Gmengyuan
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
machineChina

чили парчиња

Краток опис:

Chaotian Chili and Yidu Chili, these two kinds of chili pods have different hotness and taste, and can meet your different demands. They also could be processed to segments, rings, strings, flakes or powder and used for food production, kitchen seasonings or catering industry. Product Name Dried Whole Chili, Chili Pods Processing Type Air Dried Variety Chaotian Chili Yidu Chili Style stemless With stem or stemless Place of Origin Hebei, Shandong, Liaoning, Henan, etc. China Inner ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Жинан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Chaotian чили и Yidu Чиле, овие два вида на чили парчиња имаат различни парливост и вкус, и да ги задоволат вашите различни барања. Тие, исто така може да бидат обработени за да сегменти, прстени, жици, снегулки или во прав и се користи за производство на храна, кујна зачини или угостителството.
  201609201422298590

  Име на производ Сушено полномасно Чиле, чили парчиња
  Тип на обработка на Има Сушен
  Разновидноста Chaotian Chili Yidu чили
  стил stemless Со матични или stemless
  Место на потекло Хебеј, Шандонг, Liaoning, Хенан, Кина, итн Внатрешна Монголија, Liaoning, Џилин, Хебеј, Шанкси, Ксинџијанг, Шандонг, Кина, итн
  жетвата Октомври-ноември. Ноември-декември.
  парливост 15000-23000SHU 4000-9000SHU
  ASTA 33-73ASTA 130-180ASTA
  Период на снабдување Сите во текот на годината
  Набавка Способност 20000 МТ / Година
  Рок на траење 18 месеци
  сертификација ISO, Кошер, Халал, БРЦ, ФДУ
  Квалитет Не луничка, без мувла, без Судан Црвениот
  пакување 20 или 25 кг / ткаени торба или во согласност со барањата на клиентите

  Забелешка: Информациите во форма е само за вашиот референца. Ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме оставете ги вашите пораки во "Контакт". Секое вашите прашања ќе добиете нашата брза одговор.


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!