Чили во прав - Кина Шандонг Gongxian Gmengyuan
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
machineChina

чили во прав

Краток опис:

The hotness of chili powder processed by single chili(Chaotian, Yidu) or mixed chili range from 4000SHU to 80000SHU and the different ASTA could meet your specific usage like food production, kitchen seasonings and catering industry. Product Name Chili Powder(30-40 mesh, 40-80 mesh) Raw Material Single Chaotian/Yidu Chili or mixed Processing Type Air Dried Hotness According to customers’ request ASTA According to customers’ request Supply Period All year round Supp...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Жинан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  На парливост на чили во прав обработени од страна на еден чили (Chaotian, Yidu) или мешани чили опсег од 4000SHU да 80000SHU и различните ASTA може да ги задоволи вашите специфични употреба како и за производство на храна, кујна зачини и угостителството.

  Име на производ чили во прав(30-40 мрежа, 40-80 mesh)
  Необработен матерјал Еден Chaotian / Yidu чили или мешани
  Тип на обработка на Има Сушен
  парливост Според клиенти барање
  ASTA Според клиенти барање
  Период на снабдување Сите во текот на годината
  Набавка Способност 20000 МТ / Година
  Рок на траење 18 месеци
  сертификација ISO, Кошер, Халал, БРЦ, ФДУ
  Квалитет Не луничка, без мувла, без Судан Црвениот
  пакување 25kg / картон со внатрешен ПЕ вреќа / 25 кг во хартија пластични композитни торба, или во согласност со барањата на клиентите

  Забелешка: Информациите во форма е само за вашиот референца. Ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме оставете ги вашите пораки во "Контакт". Секое вашите прашања ќе добиете нашата брза одговор.


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!