Пиперка парчиња - Кина Шандонг Gongxian Gmengyuan
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
machineChina

пиперка парчиња

Краток опис:

Paprika pod(or dried whole paprika) processed via Air Dried is about 10cm long, has bright red color, extremely low misture and can be stored for a long time. Paprika pods can be processed to powder then reprocessed to sauce or other different types. They can be used in chicken, pizza, meat, pasta, salad, vegetables, potato salad, eggs and steak. Product Name Dried Whole Paprika, Paprika Pods Type With stem or stemless Processing Type Air Dried Place of Origin Xinjiang, China Harv...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Жинан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Пиперка pod (или сушени целиот пиперка) се преработува преку воздух сушен е околу 10 см долго, има светло црвена боја, исклучително ниска misture и може да се чуваат за долго време. Пиперка парчиња може да се обработи во прав потоа преработено за сос или други различни видови. Тие може да се користи во пилешко, пица, месо, тестенини, салати, зеленчук, компир салата, јајца и бифтек.
  201609221801261818

  Име на производ Сушен Цела Паприка ,пиперка парчиња
  тип Со матични или stemless
  Тип на обработка на Има Сушен
  Место на потекло Ксинџијанг, Кина
  жетвата Ноември-декември.
  парливост ≦ 800 Шу
  ASTA 80-220 ASTA
  Период на снабдување Сите во текот на годината
  Набавка Способност 20000 МТ / Година
  Рок на траење 18 месеци
  сертификација ISO, Кошер, Халал, БРЦ, ФДУ
  Квалитет Не луничка, без мувла, без Судан Црвениот
  пакување 20 или 25 кг / ткаени торба или во согласност со барањата на клиентите

  Забелешка: Информациите во форма е само за вашиот референца. Ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме оставете ги вашите пораки во "Контакт". Секое вашите прашања ќе добиете нашата брза одговор.


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!