Пиперка во прав - Кина Шандонг Gongxian Gmengyuan
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
machineChina

Paprika за прашок

Краток опис:

Paprika Powder is a spice made from air dried sweet chili pepper, and is also used to add color and flavor to many types of dishes. Product Name Paprika Powder, sweet pepper powder Raw Material Paprika Processing Type Air Dried Hotness ≦800 SHU ASTA 80-220 ASTA Supply Period All year round Supply Capability 20000 MT/Year Shelf Life 18 Months Certification ISO, Kosher, Halal, BRC, FDA Quality No Speckle, No Mould, No Sudan Red Packaging 25kg/carton with inner PE bag/25k...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Жинан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Paprika за прашоке зачин направени од воздух исушени слатка чили пиперка, а исто така се користи за да додадете боја и вкус на многу видови на јадења.

  201609230943377748

  Име на производ Paprika за прашок, sweet pepper powder
  Необработен матерјал пиперка
  Тип на обработка на Има Сушен
  парливост ≦ 800 Шу
  ASTA 80-220 ASTA
  Период на снабдување Сите во текот на годината
  Набавка Способност 20000 МТ / Година
  Рок на траење 18 месеци
  сертификација ISO, Кошер, Халал, БРЦ, ФДУ
  Квалитет Не луничка, без мувла, без Судан Црвениот
  пакување 25kg / картон со внатрешен ПЕ вреќа / 25 кг во хартија пластични композитни торба, или во согласност со барањата на клиентите

  Забелешка: Информациите во форма е само за вашиот референца. Ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме оставете ги вашите пораки во "Контакт". Секое вашите прашања ќе добиете нашата брза одговор.


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!