Single thes hudhër black - China Shandong Gongxian Gmengyuan
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
machineChina

Single thes hudhër zezë

Përshkrim i shkurtër:

Përshkrimi i hudhër zi Pas duke u transferuar përmes Biotech, hudhër e zezë mund të kthehet në proteina në 18 lloje të "aminoacidet" të nevojshme për trupin e përditshme të njeriut, të cilat mund të absorbohet shpejt nga trupi. Në raportin e "Designer Programit Foods" Për ushqimin e bimëve hulumtimit parandalimin e kancerit të kryer nga USNCI si qendër e studimit, rreth 48 lloje të ushqimeve të efektshme janë të shënuara, ndër të cilat "hudhër" është i pakalueshëm. hudhër Black kryesisht përmban 18 aminoacidet, Vita ...


 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Jinan
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Përshkrim

  Produkt Tags

  Përshkrimi i hudhër zi

  Pasi u transferuar përmes Biotech, hudhër e zezë mund të kthehet në proteina në 18 lloje të "aminoacidet" të nevojshme për trupin e përditshme të njeriut, të cilat mund të absorbohet shpejt nga trupi.

  Në raportin e "Designer Programit Foods" Për ushqimin e bimëve hulumtimit parandalimin e kancerit të kryer nga USNCI si qendër e studimit, rreth 48 lloje të ushqimeve të efektshme janë të shënuara, ndër të cilat "hudhër" është i pakalueshëm.

  hudhër zi kryesisht përmban 18 amino acide, vitamina (C, B, A), elementët gjurmë (fosfor, kalium, magnez, sodium, kalcium, kalcium, silikon, alumini, zink, selen dhe germanium), komponimet e squfurit dhe karbohidrate.

  Aktiviteti i plotë i hudhër e zezë është 10 herë më shumë se hudhra të zakonshëm; kapaciteti i saj antioxidant është 15 herë më shumë se hudhër zakonshëm.

  Tian Koukuan, ekspert i njohur i Japonisë e biologjisë molekulare qelizore dhe profesor në Universitetin Mie në kërkimin e tij ai tregon se i zi hudhra kapaciteti antioxidant është ndër më të mirat në më shumë se 300 lloje të ushqimeve me funksion antioksidant të kundërt.

   

  Efekti i hudhër zi

  Anti-inflamator: The allicin përfshira në hudhër zezë ka efekt antibacterial.

  efekti anti-tumor: hudhër Black mund të bllokojë sintezën e nitrosamines "kancerogjen", dhe të pengojnë rritjen e qelizave të kancerit, dhe vrasin qelizat e kancerit "". "Ajoene" (diallyl Thiosulfate) është kimikisht stabile dhe ka një efekt të rëndësishëm frenues në rritjen e qelizave të tumorit të ndryshme, sidomos qelizat leuçemia. 

  Për të parandaluar sëmundje cardiocerebrovascular: Një tjetër pseudonimi i "hudhër e zezë" e dhënë nga shkencëtarët është "pastrues gjaku."

  Për të nxitur rritjen e flokëve: Vajra të paqëndrueshme të hudhër e zezë mund të përshpejtojë drejtimin e fluksit të gjakut (gjëndër dhjamor) dhe flokët rrjedhjen gjëndër, duke promovuar rritjen e flokëve. Çfarë është më tepër, ajo gjithashtu ka efekt terapeutik për baldness

  Për të rritur funksionin imun: eksperimentet e kafshëve tregojnë se yndyrë-shpjegueshëm naftës paqëndrueshme në "hudhër zezë" mund të përmirësojë ndjeshëm funksionin fagocitare e "makrofagët" dhe për të përmirësuar sistemin imunitar.

  Për të rritur funksionin imun: eksperimentet e kafshëve tregojnë se yndyrë-shpjegueshëm naftës paqëndrueshme në "hudhër zezë" mund të përmirësojë ndjeshëm funksionin fagocitare e "makrofagët" dhe për të përmirësuar sistemin imunitar.

  Për të nxitur rritjen e shërbimeve të fshehta: elementet "hudhër e zezë" dhe vitaminë B1 në trupin e njeriut mund të prodhojnë "amine hudhër", dhe "amine hudhër" mund të nxisin dhe stimulojnë funksionin vitaminë-B1, të rritur efektin karbohidrate oksidimi dhe të sigurojë energji të mjaftueshme për qelizat e trurit për të mbajtur të menduarit të shpejtë.

  efektet ushqyese: hudhër ka një vlerë shumë të lartë ushqyese, dhe të gjitha ushqyesve janë thelbësore për trupin e njeriut.

  Për të mbrojtur të mëlçisë: hudhër Black ka një aktivitet shumë të fortë antioxidant. Ajo mund të pengojnë "lipid peroxidase" dëme në strukturën e membranës qelizore të mëlçisë dhe për të mbrojtur të mëlçisë. 

  Për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak: hudhër black ka një efekt të rëndësishëm në kontrollin e sheqerit në gjak.

  Për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak: hudhër black ka një efekt të rëndësishëm në kontrollin e sheqerit në gjak.

  hudhër zi mund uljen e rrezikut të kancerit të prostatës: germanium dhe selen, komponimet e squfurit dhe elementet minerale në hudhër zi.

   

  metodat ushqimor

  Ju mund të marrë 2-3 copë në ditë. Së pari ju mund të zhvishem hudhër dhe pastaj të hani atë direkt. hudhër zezë mund të bëjë enët dhe çaj, kur të përzier me rezultate më të mira. Njerëzit me ngrohje të lartë të brendshme janë të rekomanduara për të marrë një të tillë çdo ditë. Njerëzit me leuçemi dhe simptomat e lidhura me çrregullime të koagulimit nuk janë të rekomanduara për të ngrënë.

   

  përmbajtja ushqyese

  hudhër Black përmban një shumëllojshmëri të elementeve gjurmë dhe vitaminat që nevojat e trupit të njeriut. Ajo mund të rrisë polyphenols dhe të sigurojë Sod veprimtarisë njerëzore, dhe ka 18 lloje të aminoacideve.

   

  turma të përshtatshme

  Njerëzit që vuajnë nga apo pacientët të cilët kanë: anemia, mungesa e hekurit dhe mangësi kalciumi; kardiovaskulare dhe cerebrovaskulare; Hyp


 • Previous:
 • Next:

 • 12345

 • 
  WhatsApp Online Chat!